KANADA

COLUMBIA INTERNATIONAL COLLEGE

http://www.cic-totalcare.com/

VİDEOLAR

www.youtube.com/channel/UCiNLscRwLJ-aF3DpOUc-wBQ

BROŞÜR

www.cic-totalcare.com/qr/files/common/Achieving%20Excellence%20Brochure.pdf

EYALET

Ontario

ŞEHİR

Hamilton 

Toronto’ya 45 dakika uzaklıkta olan bu doğa dostu şehir genç öğrenciler için çok doğru bir tercih. Huzurlu ve arkadaş canlısı bir şehir olan Hamilton’un nüfusu 500.000’dir. Ontario eyaletinin en büyük üçüncü kentidir. Etrafındaki 5 büyük göl sayesinde bölgede ılıman bir iklimin keyfini sürülmektedir. Niagara Şelaleleri’ne de 60 dakikalık mesafede bulunan Hamilton’da 100’den fazla şelale bulunmaktadır.

ÜNİVERSİTE PARTNERLERİ

Colombia International College’in aşağıdaki üniversiteler ile partnerlik anlaşması bulunmaktadır. CIC’den yeterli başarı ile mezun olan uluslararası öğrenciler bu üniversitelere doğrudan kabulleri kabul almakta ve İngilizce yeterlilik koşullarından muaf olmaktadır. Ayrıca yalnızca CIC öğrencilerine özel burslar sunulur.  Ayrıca, CIC mezunları A.B.D’deki üniversitelerin büyük kısmına SAT, ACT sınavından muaf tutularak başvurabilmektedirler.

 • University of Toronto
 • University of Waterloo
 • York University
 • Western University
 • Acadia University
 • University of Alberta
 • Brock University
 • University of London
 • McMaster University
 • University of Ontario
 • McGill University
 • University of British Colombia
 • Boston University
 • Brown University
 • Cornell University
 • University of Chicago
 • University of Pennsylvania
 • University of Cambridge
 • Imperial College of London
 • London School of Economics and Political Science
 • National University of Singapore
 • University of Hong Kong
 • NYU Stern
 • University of San Francisco

Ve daha pek çok üniversite…

Colombia International College’e girdikten sonra kendinizi geliştirmemeniz, akademik başarı elde etmemeniz, yeni arkadaşlar ve yeni bir kültür tanımamanız neredeyse imkânsız. Bu özel ve farklı okulun ailesine katılarak geleceğin için en doğru kararı vermiş olacaksın!

OKUL HAKKINDA

Kanada’nın en büyük özel yatılı okulu olan Columbia International College 70 ülkeden 1800 öğrenci eğitim almaktadır. Yine Kanada’daki diğer okullara kıyasla en yüksek sayıdaki öğretmen ve okul çalışanı kadrosuna ve çok iyi yurt olanaklarına sahiptir.

1979 yılında kurulan “CIC, Total Care” ( özenle Tam Bakım ) adını verdiği ve kendi geliştirdiği bir eğitim sistemi modeli uygulamaktadır. Bu eğitim modeli uluslararası öğrenciler için en ideal olanıdır ve öğrencilerin akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimlerinin tümünü en doğru şekilde beslemeyi ve geliştirmeyi amaçlar.

Total Care Education System – bu eşsiz ve kanıtlanmış eğitim modeli, evlerinden ve ailelerinden uzakta yaşayan öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilmiştir. Gelişimlerinin çok kritik bir aşamasında olan bu gençlerin özel ilgiye ve desteğe ihtiyacı olduğunun bilincinde olan CIC, bu sistem sayesinde karakter ve sorumluluk sahibi, başarılı bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu sistem 4 aşamadan oluşmaktadır.

 • Total Care Learning (TC Öğrenim )

Öğrencilerin Kuzey Amerika eğitim sistemine adapte olmaları ve akademik başarıya ulaşmaları amaçlanır. Dengeli eğitim anlayışı ile öğrenciler hem sınavlara hazırlanır hem de kritik ve yaratıcı düşünme, araştırma, takım çalışması gibi sosyal ve enteraktif derslerle beslenirler. Ayrıca müzik, sanat, tiyatro, bilim gibi pek çok alanda sunulan dersler ile öğrencilerin yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmelerine olanak sağlanır.

Personal Success Plan ( Kişisel Başarı Planı ) ile her bir öğrencinin akademik seviyesi, gelecek planları ve istekleri göz önüne alınarak onlara özel bir ders programı ve çalışma planı oluşturulur. Akademik desteğe ihtiyacı olan öğrenciler eğitimin ilk 2 haftası içinde tespit edilirler ve programları yeniden oluşturulur. Yıl içinde bu akademik ölçüm sürekli devam eder ve yardıma ihtiyaç duydukları noktada öğrenciler yoğun programa alınır.

 • Total Care Living ( TC Yaşam )

Evlerinden ve ailelerinden uzakta yaşamaya başlayan öğrencilere en güvenli ve sıcak yaşamı sunmayı hedefler.  Yeni yaşamlarına, çevrelerin ve kültüre adapte olmaya çalışırken öğrencilerin karşılaşabilecekleri tüm sorunlar düşünülür. Bu problemler ortadan kaldırılarak öğrencilerin derslerine odaklanması ve arkadaşlıklarının keyfini çıkarması hedeflenir. Dil bariyerlerini aşılması için farklı etnik kökenlerden gelen danışman ekip, her öğrenciye atanan danışman öğretmenler, banka hesabı, SIM kart, sağlık sigortası konularında yardım, oryantasyon haftası ve Kanada gezileri, vize, pasaport ve uçuşlarda yardım CIC’in sağladığı desteklerden sadece birkaçı…

Bunların yanı sıra kampüste ve yurtlarda sunulan olanaklarla öğrencilerin tüm beklentileri karşılanır. Spor salonu, kapalı yüzme havuzu, basketbol sahası, çamaşır odası bunlardan bazılarıdır. Yurt odaları rahat ve modern tasarlanmıştır, klimalıdır. Kız ve erkek öğrenci yurtları farklı binalardadır. Kampüs ve yurtların güvenliğine çok önem veren CIC, kamera sistemleri, kart geçişli giriş sistemi, 7/24 öğrenci denetimi, her odada bulunan yangın alarmı ve okulla yurt arasında çalışan servis sistemi ile öğrencilerin güvenliğini garanti altına almaktadır.  

Okul kantinlerinde helal ve vejetaryen diyetlere uygun yemekler çıkmaktadır.

 • Total Care Development ( TC Gelişim )

Öğrencilere liderlik yetenekleri elde etme ve sorumluluk sahibi Dünya Vatandaşları olma fırsatı tanır. Öğrencilerin değer sahibi ve güçlü karakterlere sahip bireyler olarak mezun olmaları, kendilerini tanımaları hedefleri arasındadır.

Bark Lake Liderlik Merkezi, CIC’in sahip olduğu bir dış alan eğitim merkezidir. Bu merkez çeşitli takım oyunları ve kamp oyunları aracılığıyla öğrencilerin kendilerini tanılamalarını sağlamak, çevresel ve ekolojik bilinç oluşturmak, takım oyununu ve sorumluluk almayı öğrenmelerini sağlamak amacıyla kullanılır.

Bunun yanı sıra CIC’da her eğitim ayı için farklı bir karakter özelliği ( Saygı gibi ) belirlenir ve o ay içinde bu karakter özelliğini geliştirecek etkinlikler ve atölyeler yapılır. Öğrenciler spordan, sanata, akademik becerilerden sosyal becerilere her yönden desteklenirler ve mezun olana kadar kendilerinin, becerilerinin ve hedeflerinin bilincinde bireylere dönüşürler.

 • Total Care Communication ( TC İletişim )

Öğrenciler ve aileleri arasındaki iletişimi güçlü tutmayı hedefler. Oda telefonları, internet bağlantısı ile öğrencilerin aileleri ile iletişimde kalması sağlanır. Ayrıca sınavlardan sonra ve dönem ortasında ailelere öğrencilerin akademik durumu ve gelişimleri bildirilir.

Bu 4 aşamalı sistem ile öğrencilerin eksiksiz bir lise deneyimi yaşarlar. Bu sayede öğrenciler kendilerinin, çevrelerinin ve hedeflerinin bilincinde, doğaya ve topluma karşı duyarlı, farklı milletlere ve kültüre saygılı, mutlu ve başarılı bireyler olurlar.

CIC öğrencilerini birçoğu Kanada, Amerika, Birleşik Krallık, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki en iyi üniversitelerden kabul almaktadır. University Placement Office ile öğrencilerin üniversite başvuru aşamasının tamamında destek sağlanır.

ÖĞRETİM DİLİ

İngilizce

ÖĞRETİM PROGRAMLARI

 • Junior Middle School: 7 ve 8inci sınıflar
 • High School: 9-12nci sınıflar
 • Pre-University Program: 11inci sınıftan itibaren öğrenciler için üniversite hazırlık programı
 • University Transfer (AP) Program:  Öğrencilere sınava hazırlanırken üniversiteye kredi olarak aktarabilecekleri dersler verilir.
 • IELTS/TOEFL Hazırlık Programları
 • SAT Hazırlık

DERSLER

Arts ( Sanat Dersleri )

 1. Dramatic Arts ( Tiyatro Sanatları )
 2. Music ( Müzik )
 3. Visual Arts ( Görsel Sanatlar )
 4. World Religion ( Dünya Dinleri )

Business Studies ( İşletme Çalışmaları )

 1. Accounting ( Muhasebe )
 2. IT in Business ( İşletme Bilişim Teknolojileri )
 3. Economics ( Ekonomi )
 4. Marketing ( Pazarlama )
 5. International Business ( Uluslararası Ticaret )
 6. Business Leadership ( İşletme Liderliği )
 7. Sports & Entertainment Marketing ( Spor & Eğlence Pazarlaması )

Computer Studies ( Bilgisayar Çalışmaları )

 1. Computer Science ( Bilgisayar Bilimi )
 2. Computer & Information Technology ( Bilgisayar & Bilişim Teknolojileri )

Languages ( Dil Eğitimi )

 1. English ( İngilizce )
 2. English as a Second Language ( İkinci Dil Olarak İngilizce )
 3. Chinese ( Çince )
 4. French ( Fransızca )
 5. Spanish ( İspanyolca )
 6. Korean ( Korece )

English ( İngilizce )

 1. English Literature ( İngiliz Edebiyatı )
 2. English Writer’s Craft ( İngilizce Yazım Eğitimi )
 3. Ontario Literacy Course ( Ontario İleri İngilizce Dersi )
 4. Media Studies ( Medya Çalışmaları )

Physical Education ( Beden Eğitimi )

 1. Physical Education ( Beden Eğitimi )
 2. Kinesiology / Exercise Science ( Kinesiyoloji / Jimnastik Bilimi )

Mathematics ( Matematik )

 1. Mathematics ( Matematik )
 2. Advanced Functions ( İleri Fonksiyonlar )
 3. Calculus & Vectors ( Kalkülüs & Vektörler )
 4. Mathematics & Data Management ( Matematik & Veri Yönetimi )

Science ( Bilim )

 1. General Science ( Genel Bilim )
 2. Science & Technology ( Bilim & Teknoloji )
 3. Physics ( Fizik )
 4. Chemistry ( Kimya )
 5. Biology ( Biyoloji )

Social Sciences & Humanities ( Sosyal & Beşeri Bilimler )

 1. Anthropology Psychology & Sociology ( Antropoloji Psikoloji & Sosyoloji )
 2. Canadian History ( Kanada Tarihi )
 3. Families in Canada ( Kanada’da Aileler )
 4. Food & Nutritution ( Yiyecekler & Besin Değerleri )
 5. Geography ( Coğrafya )
 6. History ( Tarih )
 7. World History ( Dünya Tarihi )
 8. Leadership & Peer Support ( Liderlik & Akran Desteği )
 9. Individual & Family Living ( Bireysel Yaşam & Aile Yaşamı )
 10. Career Studies ( Kariyer Çalışmaları )
 11. Challenge & Change in Society ( Toplumda Çatışmalar & Değişimler )
 12. The Environment & Resource Management ( Çevre &  Kaynak Yönetimi )
 13. Civics ( Yurttaşlık Bilgisi )
 14. Law ( Hukuk )
 15. Philosophy : Questions & Theories ( Felsefe : Sorular & Teoriler )
 16. Literacy & Social Justice ( Okuryazarlık & Sosyal Adalet )
 17. Learning Strategies ( Öğrenme Teknikleri )
 18. Interdisciplinary Studies – Media ( Disiplinlerarası Çalışmalar – Medya )

Support Classes ( Destek Dersleri )

 1. ESL Support Program ( ESL İngilizce Lisan Destek Programı )
 2. Learning Support ( Öğrenme Desteği )

Destek dersleri tüm sınıflar için mevcuttur ve öğrencinin eğitiminin devamında desteğe ihtiyacı olduğuna karar verilirse danışman öğretmenlerden tarafından eğitim programına dâhil edilirler.

İNGLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI

Columbia International College, Kanadalı ve uluslararası öğrenciler için, farklı uzmanlık seviyeleri ile kapsamlı bir 'English as a Second Language' (İkinci Dil Olarak İngilizce) (ESL) programı sunar. ESL programı Başlangıçtan (Beginner) (ESLAO) İleriye (Advanced) (ESLEO) kadar uzanan 5 seviyeli bir eğitim sunar.

ESL dersleri sayesinde öğrenciler:

 • Düzgün ve etkili şekilde iletişim kurar.
 • İyi ESL okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerileri geliştirir.
 • Kelime bilgisi, anlayış, iletişim ve telaffuz becerilerini geliştirir ve genişletirler.
 • Sınıf içinde ve dışında İngilizcelerini uygulayabilecekleri ve mükemmelleştirebilecekleri fırsatlar bulurlar.
 • Üniversite eğitimlerine hazırlanmalarını sağlayan Akademik İngilizce Programı'na iyi hazırlanmış olurlar.

İNGİLİZCE SINIFLARINA YERLEŞTİRME 

Oryantasyon sırasında öğrencilere İngilizce seviyelerini belirlemeyi sağlayan seviye tespit sınavı yapılır. Test sonuçlarına bağlı olarak öğrenciler, İngilizce seviyelerini ilerletebilecekleri uygun sınıflara yerleştirilir. Öğrencilerin öğrenme ilerleyişleri derslerin ilk iki haftasından sonra incelenir ve başarılı öğrenciler daha üst bir seviyeye yerleştirilmeleri için tekrar sınava sokulabilir.

RAHAT KAYIT

Öğrencilerin rahatlıığı için 6 başlangıç tarihi (Ocak, Mart, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Ekim) sunuyoruz.

Öğrencilerin rahatlığı için, ESL kurları 4 haftalık dönemlerle işlenir ve hazırlık programı süresi öğrencilerin seviyesine göre farklılık gösterecektir.

İngilizce becerileri orta seviye olan ya da Rehber Danışmanlarından onay alan öğrenciler, ESL derslerini seçtikleri akredite edilen lise dersleriyle birleştirebilirler. ESL ile Akademik eğitimi birleştiren öğrenciler, öğrenimlerini maksimize edebilir ve İngilizce seviyelerini yükseltebilirler.

BURS İMKÂNLARI

Partner üniversitelerin sunduğu burs imkânlarını http://www.cic-totalcare.com/tr/University-Entrance-Scholarships.php adresinden inceleyebilirsiniz.