KANADA

SEA TO SKY SCHOOL DISTRICT

http://high-school-canada.com/

VİDEOLAR

https://www.youtube.com/watch?v=CrBTmYangts

EYALET

British Columbia

ŞEHİRLER

Squamish, Whistler ve Pemberton şehirleri Sea to Sky Okul Bölgesi 48’i oluşturmaktadır.

Squamish: Meşhur Chief ( Şef ) doğal tırmanma kayasına ev sahipliği yapan Squamish, Howe Sound’un tepesine kurulmuş olan 20.000 nüfuslu bir kasabadır. Kasabadan Batı Vancouver’a ulaşım 40 dakika sürmektedir. Squamish Kanada’nın “Doğa Sporları Başkenti” olarak bilinmektedir. Dünya standartlarında kaya tırmanışı, dağ bisikletçiliği, doğa yürüyüşü, nehir raftingi, uçurtma sörfü, rüzgâr sörfü ve daha birçok spora elverişli olan bölgede yerel halk da çok sportif bir yaşam sürüyor. Bunların yanı sıra futbol, hokey, yoga, golf, yelkencilik gibi sporlar ve müzik, görsel sanatlar ve performans sanatları da yerel kültürün ayrılmaz parçaları.

Whistler: 2010 Dünya Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan Whistler Squamish’in 45 dakika kuzeyinde yer alıyor. Dünya standartlarında bir kayak ve snowboard bölgesi olan Whistler’da Olimpik bir kayak merkezi de bulunmaktadır. Whistler Olimpik Parkı ve Lost Gölü kış boyu kayak, biatlon gibi kış sporlarına olanak sağlarken yazın da çevredeki dağ ve göllerde kanoya binen, yelkencilik, rafting, doğa yürüyüşü yapan, dağ bisikletine binen, balık tutan ve kamp yapan insanlarla karşılaşmak mümkün.  13.000’lik az bir nüfusa sahip olsa da yerel halkın sanat sevgisi Audain Sanat Müzesi, Mary Gençlik Merkezi ve Squamish Lil’wat Kültür Merkezi ile canlı kalıyor. Tatillerde ve haftasonlarında kasabanın nüfusu 25000’i buluyor.

Pemberton: 5000 nüfuslu Pemberton Whistler’ın 20 dakika kuzeyinde yer alıyor. Mount Currie’nin eteklerinde konumlanmış mükemmel konumu ile Pemberton’da organik yiyeceklerden, nefes kesici dağ manzaralarına doğal ve sağlıklı yaşamın keyfini çıkaracaksınız! Kayak, yürüyüş, bisikletçilik gibi pek çok spor dalına olanak sağlayan Pemberton’da at biniciliği de çok popüler.

BÖLGE HAKKINDA

School District ( Okul Bölgesi ) Sistemi Nedir?

Okul bölgeleri tüm ilköğretim, ortaokul ve lislerin tek bir eyalet kurulu tarafından denetlendiği bölgelerdir. Her okul bölgesi kendi bölgesinde bulunan okulların öğretim kalitesinden, güvenliğinden ve denetiminden sorumludur.

Okul bölgeleri Kanada’da uluslararası öğrencileri de karşılayan önemli organizasyonlardandır ve Kanada’daki çoğu okul bölgesi uluslararası eğitim programlarına sahiptir. Uluslararası öğrenciler okul bölgesinin programına başvururlar ve bölge kurulu başvuruyu değerlendirdikten ve öğrencinin dil yeteneklerini gözden geçirdikten sonra öğrenciyi seviyesine en uygun olan okula yerleştirir.

Okul bölgesi programının uluslararası öğrenciler için avantajlarından bazıları:

 • Uluslararası öğrencilere odaklı destek programı ( akran danışmanlığı, oryantasyon, çevirmen desteği gibi )
 • Pek çok farklı program ve okul türü
 • Deneyimli ve sertifikalı öğretmenler
 • Derslere ek olarak öğrencileri Kanada kültürünü keşfetmesi ve dil yeteneklerini geliştirmesi için düzenlenen geziler
 • Yerel ailelerin yanında konaklama
 • Yerel kolejlerle ve üniversitelerle yapılan bilgilendirme toplantıları
 • Başarılı öğrenciler için burs ve ödül imkânları

Sea to Sky Okul Bölgesi No 48 Hakkında

Kış ve doğa sporlarına elverişli olmalarıyla ve nefes kesen doğa manzaralarıyla bilinen Squamish, Pemberton ve Whistler kasabalarını kapsayan Sea to Sky Okul Bölgesi, öğrencilerine sunduğu sağlıklı yaşam tarzı, organik besinler ve spor olanakları ile rakiplerinin arasından sıyrılıyor. Vancouver’ın kuzeyine 30 dakika mesafede bulunan bu bölge, deniz dağlar ve ormanın bir araya geldiği eşsiz bir doğaya sahip.

Uluslararası Öğrenci Programı dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri Kanadalı öğrencilerle bir araya getiren, ömür boyu sürecek arkadaşlıklar kurmalarını ve başka kültürleri tanımalarını sağlayan özel bir programdır.

Sea to Sky Uluslararası Eğitim Programının amacı öğrencilerini British Colombia’nın Dogwood Diploması ile mezun edip Kanada ve Amerika’daki üniversitelere kabul almalarını kolaylaştırmaktır. Bu akademik amaç ile öğrencilerinin sosyal, sağlıklı, aktif ve sportif bir yaşam tarzı sürdürmelerini sağlamak için pek çok olanak sunar.

Uluslararası öğrencilere İngilizce destek dersleri sağlanır. Öğrencilerin çeşitli kulüp ve spor aktivitelerine dâhil olmaları için yıl boyunca pek çok seçenek vardır.

Neden Sea to Sky Okul Bölgesi?

 • Yüksek akademik standartlarda eğitim
 • Kanadalı öğrencilere oranla az uluslararası öğrenci
 • Destekleyici ve rahat aile yanı konaklama
 • 4 mevsimin yaşandığı ılıman iklim
 • Alanında uzman, arkadaş canlısı ve deneyimli öğretmenler
 • Kuzey Amerika’nın en iyi kayak merkezi olan Whistler’a yakınlık
 • Sayısız spor olanağı ve sağlıklı bir yaşam
 • Spor okulları, tüm liselerde Liderlik eğitimi
 • 3 okulda da Fransızca öğrenim imkanı

OKULLAR

Howe Sound Lisesi

650 öğrencisi bulunan Howe Sound Lisesi, 10-12. sınıf öğrencilerine eğitim vermektedir. Güçlü bir akademik programı olan okulda alabileceğiniz dersler arasında Liderlik dersleri, Tiyatro dersleri, Matematik, İngilizce, Sosyal Bilimler, Bilgisayar Bilimi, Güzel Sanatlar, İşletme Çalışmaları, Yemek Sanatları dersleri, marangozluk dersleri bulunmaktadır.

Howe Sound’un ayrıca Dağ Bisikletçiliği ve Hokey için iki ayrı akademisi bulunmaktadır.

Okulun sunduğu spor olanakları şunlardır: futbol, Amerikan futbolu, maraton, basketbol, voleybol, dağ bisikletçiliği, kayak, golf vb.

Okul kulüpleri arasında Dağ Tırmanıcılığı Kulübü, Yürüyüş Kulübü, Sosyal Sorumluluk Kulübü, Fizik Olimpiyatları Kulübü, Öğrenci Kurulu, Münazara Kulübü ve Badminton Kulübü bulunmaktadır.

Whistler Lisesi

425 öğrencisi bulunan okul, 8-12. sınıf öğrencilerine eğitim vermektedir.  Okulun olanakları arasında spor salonu, bilim laboratuarları, tiyatro, sanat ve müzik odaları bulunmaktadır.

Okulun sunduğu özel dersler arasında Görsel Sanatlar, Tiyatro ve Sosyal Adalet gibi dersler bulunmaktadır. Ayrıca Hokey, Futbol ve Dış Alan Liderlik Akademileri bulunmaktadır.

Whistler’ın okul kulüplerinden bazıları şunlardır: Satranç, Tırmanış, Liderlik, Yıllık, Büyük Abiler Büyük Ablalar

Whistler Lisesi’nde okurken basketbol, ragbi, voleybol, futbol, tenis, golf, dağ bisikletçiliği, ejderha kayığı sporlarıyla ilgilenebilirsiniz.

Pemberton Lisesi

300 öğrencisi olan bu lise 8-12. sınıf arası öğrenciler eğitim vermektedir. Okulun sunduğu dersler arasında İlk Milletler Çalışmaları, Sanat, Dış Alan Eğitimi, Metal Sanatı, Ahşap İşçiliği, Oymacılık dersleri bulunmaktadır.

Basketbol, voleybol, futbol, dağ bisikletçiliği, ejderha kayığı okulda katılabileceğiniz spor aktivitelerinden bazıları.

Okul Kulüpleri arasında Müzik, Liderlik, Araba, Kitap ve Sanat Kulüpleri bulunmaktadır.

KONAKLAMA

Uluslararası programa dâhil olan öğrenciler Kanadalı bir ailenin yanına yerleştirilirler. Programa katılacak aileler seçilmeden önce detaylı bir şekilde araştırılırlar.

Öğrencilere özel bir oda ve günde üç öğün yemek aile tarafından tahsis edilir.

ÖĞRENİM DİLİ

İngilizce

HAZIRLIK PROGRAMI

İngilizce seviyeleri başlangıç seviyesinde de olsa öğrenciler Sea to Sky bölgesinden kabul alabilirler. Tüm okullarda İngilizce öğrenim ve destek programı bulunur. Öğrenciler normal akademik programa devam edebilecek seviyeye kadar İngilizce eğitimine devam ederler.