MACARİSTAN

GABOR DENES COLLEGE

www.gdf.hu

ŞEHİR

Budapeşte

OKUL HAKKINDA

Dennis Gabor Koleji’ni seveceksiniz: Budapeşte’deki modern kampus ortamına da bayılacaksınız! Yüksek standartlarda, en yeni ve modern teknolojilerin uygulandığı, mükemmel bir eğitim- öğretim ortamında bulacaksınız kendinizi! 

Çalışmalarınızdan ve eğitiminizden en fazla verimi alabilmeniz için sunulan etkileyici IT ortamında araştırmalarınızı geliştirebileceksiniz. Okulların karşılıklı işbirliği sebebiyle tüm Dennis Gabor Koleji öğrencileri gibi Budapest University of Technology & Economics (BME- Budapeşte Teknik Üniversitesi) Kütüphanesinin imkanlarından faydalanabileceksiniz.

Bilindiği gibi Macaristan’da 2 tip yüksek eğitim vardır. Birincisi üniversiteler, ikincisi kolejler. Üniversiteler genelde akademik araştırmalar bazında öğretim verirken Dennis Gabor Koleji’nin siteminde olduğu gibi, kolejler akademik teoriler bazında pratik ağırlıklı eğitimi ön plana alarak öğretim vermektedir. 1992’de kurulan bu genç kolejin mezunlarının %95’i eğitimlerine uygun bir işte çalışmaktadır, bunlardan öğrencilik zamanında çalışmaya başlayanların büyük çoğunluğu mezun olduklarında daha üst pozisyonlarda kariyerlerine devam etmektedirler. 

ÖĞRETİM DİLİ

İngilizce

ÖĞRETİM PROGRAMLARI

LİSANS

  • Computer Engineering ( Bilgisayar Mühendisliği )

  • Business IT ( İşletme IT )

  • Business Administration & Management ( İşletme )

HAZIRLIK PROGRAMLARI

Preparatories for Bachelor Courses ( Akademik Hazırlık Kursları )

FİYATLAR (SENELİK)

Hazırlık: 5.000€

Lisans:5.000€