İNGİLTERE

CES CENTER OF ENGLISH STUDIES - UK

www.ces-schools.com

VİDEOLAR

http://www.ces-schools.com/about/what-we-do

https://www.youtube.com/watch?v=ftR8skQo8pA

BROŞÜR

http://www.ces-schools.com/docs/default-source/2017-information/download-brochure069105ba225868a5b725ff000017871b.pdf

ŞEHİR

Londra: Tarih, kültür ve eğlencenin bir arada olduğu kozmopolitan bir Başkenttir. Okul, ünlü Wimbledon bölgesinde,konumlanmış olup cafeler, barlar, restaurantlar ve dükkanlara yürüme mesafesindedir.

Oxford: Hayallerin kenti. Dünyanın en eski ve köklü Üniversitelerinden Oxford bünyesindeki Oriel Kolejinde yaz dönemi kursları olarak hizmet vermektedir. Merkez’e 9 km uzaklıkta Wheatley’de konumlanıyor.

Worthing: Londra’ya trenle 90 dakika mesafede, deniz kıyısında, yeşillikler içinde kurulmuş güzel bir şehirde sakin İngiliz yaşantısını deneyimlerken İngilizce öğrenmek isteyenler için ideal bir lokasyondur. Okul plajlara 8, şehir merkezine 15 dakika yürüme mesafesindedir.

Leeds: Okul bu harika gezi ve alışveriş kentinin tam merkezindedir. Üniversite şehri olduğu için gece ve gündüz hayatı öğrenciler için eğlenceli ve güvenli. Yılın her zamanı canlı ve ulaşım son derece rahat. Başkent Londra’ya trenle 2 saat mesafededir.

Edinburgh: Mimarisi Ortaçağ’dan günümüze dek muhafaza edilmiş eski şehir merkezi ile 15. yüzyıldan bugüne İskoçya’nın başkenti olan şehir, İngiltere’nin en çok ziyaret edilen 2. şehridir. Tarihi, kültürü, eğlencesi, festivalleri ve yemyeşil doğasıyla ideal bir lokasyondur.

Harrogate: Üst üste İngiltere’nin en yaşanabilir kenti seçilen kent kuzeyin mücevheri olarak bilinir.Tertemiz havası ve sağlıklı spa merkezleriyle yüzlerce ünlü ve yüzbinlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

OKUL HAKKINDA

1979'da kurulmuş olan CES, 30 yılı aşan deneyimi ve tecrübesi ile, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere İngilizce eğitimi vermektedir. İngiltere’deki tüm öğretmenlerimiz, asgari olarak Trinity TESOL veya Cambridge CELTA yeterlilik belgelerine sahiptirler. İngiltere’de bünyemizdeki tüm uzmanların EFL öğretim diploması ve derecesi vardır.

İrlanda'daki öğretmenlerimiz, üniversite diplomalarına ek olarak ACELS tarafından tanınan bir öğretim kalifikasyonuna sahiptirler. İrlanda ofisimizdeki uzmanlarımız ise DELTA gibi EFL öğretim diploması ve derecesine sahiptirler.

İrlanda ve İngiltere'deki okullarımızda çalışan öğretmenlerimiz yalnızca tecrübeleri ve gelişmiş donanımları için değil, aynı zamanda olumlu tutumları ve dil öğrenmeyi eğlenceli ve coşkulu hale getirme yetenekleri için de seçilmektedir.

Tüm CES okulları, aile yanında konaklama ve çok çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Birleşik Krallık'taki ve İrlanda'daki personelin akademik bilgisi, idari becerileri ve deneyimleri, CES'in gereksinimlerinizi tam olarak karşılayacak kurslar ve hizmetler sağlayabileceği ve sunabileceği anlamına gelir.

CES 2007'de 4 merkezi ile 'Star English Language School in Europe' ile ödüllendirildi. 2008 - 2011 yılları arasında her yıl aynı ödüle layık görülerek. bu ödüle 5 yıl üst üste aday gösterilen tek okul oldu. CES, İngiltere'deki British Council ve İrlanda'daki ACELS (İrlanda Eğitim Bakanlığı) tarafından tanınır ve akredite edilir. CES Ireland ayrıca İrlanda'da İngilizce Pazarlama’nın (MEI) kurucu üyesidir.

CES ayrıca, EAQUALS üyesi olarak yıl boyu devam eden okullarımızın birçoğuna sahip olmaktan gurur duymaktadır. CES Dublin İrlanda için resmi bir IELTS Test Merkezi ve bir PEARSON test merkezidir. CES Leeds ve Harrogate’de resmi IELTS Test Merkezleridir.

İngiltere'deki tüm okullarımız Englis UKin tam üyesidir.

Sloganımız Özen - Mükemmellik – Başarıdır.

KONAKLAMA

 • Aile yanı

Ailelerin tamamı okulun konaklama yetkilisi tarafından düzenli olarak ziyaret edilmekte ve denetlenmektedir. Öğrencilerden aileler ve konaklama hakkında bilgiler istenmekte, öğrenci memnuniyetinin azami seviyede sağlandığı kontrol edilmektedir.

Odalar genellikle tek kişilik olup konaklama hafta içi yarım, hafta sonları tam pansiyondur.

 • Öğrenci Yurdu / Rezidans

ÖĞRETİM PROGRAMLARI

 • 1 ders = 45 dk
 • Standard: Haftada 20 ders
 • Intensive: Haftada 30 ders
 • Combination: Haftada 20+5 ders
 • Ielts Sınav hazırlık kursu (Tam zamanlı): Haftada 20 ders
 • Standart + Ielts: Haftada 20 +10 ders
 • Genel + İş İngilizcesi: Haftada 30 ders
 • Multi destinasyon: Dilerseniz kursunuzu İrlanda’da başlayıp İngiltere’deki veya İngiltere’de başlayıp İrlanda’da bitirin. Kampuslar arası değişim imkanı.
 • Genel İngilizce + İş tecrübesi:
 • Özel dersler
 • Cambridge Sınavları hazırlık kursları (Londra, Oxford, Harrogate): Haftada 30 ders
 • Cactus yabancı dil (Gece kursları) : 10 hafta/20 ders
 • İngilizce Öğretmenleri icin kurslar
 • 12-17 Yaş grubu icin gençlik yaz kampları

CES CENTER OF ENGLISH STUDIES FİYATLAR

Okullar arasında fiyatları kıyaslarken 1 dersin kaç dakika olduğuna ve dolayısıyla haftada toplam kaç dakika eğitim karşılığı olduğuna dikkat ederek kıyaslamanızı tavsiye ederiz..

Aşağıdaki fiyatlar belirtilen CES Schools Leeds ve Worthing Kampusları fiyat tablosudur. Diğer kampuslarla ilgili bilgilendirme tekliflerimiz icin lütfen bizi arayınız: 0212. 270 64 18 -20 ya da form doldurunuz.

Konaklama (Worthing – Leeds):

 • Aile yanı, tek kişilik oda, tam pansiyon (günde 3 öğün yemek, öğle yemekleri paket)

Ekstralar:

 • Havalimanı özel transferler Worthing: Gatwick’ten £110 – Heathrow’dan £135

(gerek yok, otobüs veya tren ile yaklaşık £30)

 • Kurs kitabı : £35
 • Okul haftada 3-4 gün ücretsiz sosyal aktiviteler düzenlemektedir
 • Extra ücretli sosyal aktiviteler: tam gün £25 - £45 – yarım gün £5 - £20
 • ders saatleri:

hafta içi: Pazartesi - cuma arası 9.00 – 13.00 hergün Salı ve Perşembe 14.00 – 16.30 arasıdır.

 • vize reddinde okul £200 ve banka masrafları hariç geri kalan ödemeyi iade yapmaktadır. Vize hariç konularda okul tarafından uygulanan iade politikası hakkında bizden bilgi isteyiniz.