İSPANYA

DON QUIJOTE

http://www.donquijote.org/

VİDEOLAR

 https://www.youtube.com/user/donquijoteschool

BROŞÜR

Broşür için tıkayınız...

ŞEHİRLER

İspanya

 • Alicante: Dinamik ve çekici bir sahil kenti olan Alicante, ılıman iklimi sayesinde yılın her dönemi deniz tatili yapmayı olanaklı kılıyor. İklimi ve sahilleriyle olduğu kadar tarihi ve kültürel zenginliği ile de dikkat çeken Alicante’de bir gününüz bile sıkıcı geçmeyecek!
 • Barselona: İspanya’nın en büyük ikinci kenti olan Barselona tarihi, gelenekleri, şehir hayatı, kültür ve sanatı, yemekleri ve size sunabileceği daha nice güzelliği ile kuşkusuz dünyanın en özel şehirlerinden biri. Siz de don Quijote farkı ile Barselona’da İspanyolca öğrenebilirsiniz.
 • Granada: Nefes kesici El Hamra Sarayı’na ev sahipliği yapması ile bilinen Granada, tarihi boyunca pek çok farklı kültürün etkisi altında kalmıştır. Adeta kültürlerin harmanlandığı ve bunun etkisinin günlük hayata da yansıdığı bu şehirde İspanyol kültürünün pek çok yönünü keşfetme fırsatı bulacaksanız. Granada aynı zamanda İspanya’da öğrenci nüfusunun en fazla olduğu şehirlerden bir tanesidir.
 • Madrid: Mimarisi ve tarihi ile başlı başına bir sanat merkezi olan Madrid; sanata verdiği değer ve ünlü ressamların tablolarının bulunduğu modern sanat galerileri ile de sanatseverlerin tekrar tekrar ziyaret ettiği bir başkent.
 • Malaga: Tarih kokan sokakları, canlı gece hayatı, uzun ve temiz sahili, modern galerileri, barları ve dükkânları ile Malaga dinlendirici ama aynı zamanda eğlenceli bir tatil yapmak için mükemmel bir seçim. 
 • Marbella: Avrupa’nın en gözde tatil merkezlerinden bir tanesi olan Marbella, iklimi ve gece hayatıyla olduğu kadar kültürü ve tarihi ile de dikkat çeken bir şehir. İklimi ve mükemmel sahilleri ile her yıl onlarca insanı ağırlayan Marbella, yaz tatilinizi geçirmeniz için mükemmel bir tercih.
 • Salamanca: İspanya’nın batısında, Portekiz sınırında bulunan Salamanca büyük bir şehrin sunabileceği tüm olanaklara sahip ama küçük bir kasabanın sıcaklığını ve rahatlığını size hissettiren bir şehir. Salamanca yerlilerinin Kastilyan İspanyolcasının “en saf” halini konuştuğu düşünülüyor. Bu sebeple İspanyolca öğrenmek için çok sık tercih edilen bir yer. 
 • Sevilla: İspanyanın folklorik tarafını-portakal ağaçlarının kokusunu, Flâmenko ayakkabılarının sesini, puantiyeli elbiseler içindeki dansçıları, Endülüs güneşinin sıcaklığını- keşfetmek istiyorsanız, Sevilla sizin şehrisiniz. Sevilla’nın zengin bir tarihi olduğunu söylemek bile yetersiz olur çünkü Sevilla İspanya’nın Ortaçağdan günümüze tüm tarihi olaylarından etkilenen nadir şehirlerinden biridir. İspanya’nın en büyük dördüncü şehri olmasına rağmen sıcak bir kasabanın samimiyetini barındırmayı halen başarmaktadır.
 • Tenerife: Adeta bir doğa harikası olan Tenerife’de kuzeyde volkanlarla güneyde ise kumlu sahillerle, tropik ormanlarla ve muz ağaçlarıyla karşılaşmak mümkün. Tüm yıl ılıman bir iklimin hakim olduğu bu kıyı kentinden asla ayrılmak istemeyeceksiniz.
 • Valencia: İspanya’nın en büyük üçüncü şehri ve Paella’nın anavatanı olan Valencia ziyaretçilerine tarih ve geleneğin moderniteyle harmanlandığı bir şehir hayatı vaat ediyor. Bir şehirde ne ararsanız arayın Valencia size bundan daha fazlasını sunacaktır.

Güney Amerika

Arjantin

 • Bariloche: Nahuel Huapi gölünün etrafında kurulmuş, Andes dağları tarafından çevrelenmiş olan bu küçük şehir; kayak, şu sporları, çevre gezileri, dağ yürüyüşü ve dağcılık gibi dış alan sporlarına olanak sağlaması ile ünlü. Doğaseverler için ideal bir yer!
 • Mendoza: Andes dağlarının eteklerinde kurulmuş olan bu küçük şehir nefes kesici güzellikteki manzaralarla çevirili. Sakin ve huzurlu bir şehir hayatının olduğu Mendoza, yerel kültürleri keşfetmek ve sakin bir tatil yapmak isteyenler için ideal.
 • Buenos Aires: Güney Amerika’nın en hızlı ve en şık metropolü olan Buenos Aires; otantik Tango müziklerini keşfetmek ve Tango öğrenmek için de en doğru adres! Kıtanın en önemli şehirlerinden olan Buenos Aires kültür dolu.  Müzeler, tiyatrolar, sinemalar, konserler, fuarlar, festivaller ve etkinlikler tüm yıl sürüyor.
 • Cordoba: Her köşesiyle bir fotoğraf karesini andıran Cordoba, Sierras Chicas dağının eteklerine kurulmuş. Pek çok tarihi anıta sahip olan Cordoba, Arjantin’in tüm önemli şehirlerine de yakın.

Bolivya

 • Sucre: Andean vadisinde, dağlarla çevrilmiş olan küçük bir düzlüğe kurulmuş olan Sucre yürüyerek keşfedebileceğiniz küçük bir şehir. Günümüze kadar korunarak gelmiş kolonyal mimarisi ile UNESCO’nun Dünya Kültürel Mirasları listesine giren bu şehrin gene mimari tarzı sebebiyle bir diğer adı da Beyaz Şehir.

Şili

 • Santiago de Chile: Küre şekilli bir vadinin ortasında kurulan ve görkemli Andes dağları tarafından çevrelenen Santiago de Chile, hareketli ve modern bir başkent. Latin Amerika’nın en önemli finans merkezi olmasına ve ülke nüfusunun %40’ını barındırmasına rağmen, bu giderek büyüyen metropol ağaç dolu meydanları ve parkları ile şehir hayatından kaçabileceğiniz dinlenme noktaları ile dolu.

Kolombiya

 • Bogota: 7 milyonluk nüfusu ile Kolombiyanın en kalabalık şehri olan Bogota ülkenin endüstri, politika, ekonomi ve finans merkezi konumunda.
 • Cartagena de Indias: Parke taşlı sokakları, çarpıcı kiliseleri ve ağaçlarla çevrili meydanları ile Cartagena de Indias ziyaretçilerine huzurlu ve dinlendirici bir tatil vaat ediyor.

Costa Rica

 • Santa Domingo de Heredia: Başkent San Jose’ye ve üniversiteye çok yakın bir mesafede olan bu sevimli küçük kasaba arkadaş canlısı ve misafirperver halkı ile biliniyor. Pek çok restoran ve barın da bulunduğu bu kasaba güzel parkları, kolonyal kiliseleri ve sakin sokakları ile bir fotoğraf karesinden fırlamış gibi!
 • Playa Jaco: Pasifik kıyılarında bulunan ve hareketli gece hayatı sebebiyle “playa fiesta” olarak da bilinen bu kasaba sörf yapanlar ve deniz tatili yapmak isteyenler için ideal!

Küba

 • Havana: Pek çok kültür ve ırkın bir arada bulunduğu, bir açık hava müzesini andıran bu metropol eşsiz tarihi, mimarisi ve kuralları ile benzersiz bir deneyim vaat ediyor.
 • Santiaga de Cuba: Mutlu, rahat ve arkadaş canlısı yerel halkıyla ünlü olan Santiago de Cuba ülkenin ikinci büyük kenti ve sahillerinden sanatına kadar farklı imkânlarla dolu.
 • Trinidad: Küçük, şirin bir kolonyal kasaba olan Trinidad muazzam sahilleri, yaşam tarzı, müzikleri ve dansları ile gerçek bir Güney Amerika deneyimi vaat ediyor.

Dominik Cumhuriyeti

 • Sosua: Cabarate şehrine 15 dakika uzaklıktaki bu küçük kasaba dalış meraklıları, spor ve doğaseverler için doğru adres.
 • Santo Domingo: Dominik Cumhuriyeti’nin başkenti olan Santo Domingo büyüklüğüne rağmen Latin kültürünün sıcaklığını ve küçük bir kasabanın çekiciliğini vaat ediyor.

Guatemala

 • Antigua: Parke taşlı sokakları ve otantik kolonyal mimarisi ile Antigua, lezzetli yerel yemeklerden hareketli bir gece hayatına ziyaretçilerine pek çok şey vaat ediyor.

Ekvator

 • Quito: İnka İmparatorluğu’nun izlerini taşıyan etkileyici tarihi ile başkent Quito,Andes dağları tarafından çevrelenen küçük bir vadide yer alıyor. Canlı sokak pazarları ve kolonyal binaları ile Quito UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde.

Meksika

 • Guanajuato: Guanajuato Meksika’nın en önemli tarihi ve kültürel kolonyal şehirlerinden bir tanesi.  Meksika’nın en zengin gümüş madenlerinin bu bölgede bulunmasından dolayı, şehir zengin kolonyal dönem İspanyol mimarisi ile de bilinmektedir. Ayrıca her Kasım ayında Festival Internacional Cervantino uluslar arası sanat festivaline de ev sahipliği yapıyor.
 • Playa del Carmen: Kısaca “Playa”(Sahil) olarak da bilinen bu küçük Karayip balıkçı kasabası Cancun Havalimanı’na 35 dakika ve Tulum’a 40 dakika uzaklıkta bulunuyor. Mayalıların ve Meksika’nın kültürel ve tarihi zenginliğini yakından tanımak için mükemmel bir yer olan Playa, tropik atmosferi ve benzersiz sahilleri ile her yıl onlarca turisti ağırlıyor.
 • Oaxaca: Meksika’nın merkez vadisinde bulunan Oaxaca; arkeolojik merkezi Monte Alban ve İspanyol Kolonyal binaları ile UNESCO’nun Dünya Kültür Mirasları listesine girmeyi başarmıştır. Mikstekler ve Zapotekler gibi çok sayıda etnik grubu bünyesinde barındıran Oaxaca’da bu çok kültürlü atmosferin etkilerini geleneklerde, danslarda, müzikte, dillerde ve yemeklerde görebilirsiniz.

Peru

 • Cusco: Bir zamanlar görkemli İnka İmpatorluğunun başkenti olan Cusco, Kuzey Yarımküre’nin en eski kentidir. Machu Picchu ve İnka Yolu ile aynı bölgede bulunan Cusco, Peru’yu keşfetmek isteyen herkes için doğru seçim! Yerel halkın misafirperverliği ve nefes kesici şehir ve doğa manzaraları da cabası.

 

OKUL HAKKINDA

30 yılı aşkın bir sürededir bir milyondan fazla öğrenciye İspanyolca öğreten don Quijote Dil Okulları; kanıtlanmış eğitim yöntemleri, eğitimli, deneyimli ve alanında uzman öğretim kadrosu, kaliteli yayınları ve arkadaş canlısı atmosferi ile uluslar arası arenada tanınan ve akredite edilmiş bir öğretim kurumudur.

Öğrenci odaklı eğitim anlayışını benimsemiş olan don Quijote’da benzersiz bir eğitim ortamıyla karşılaşacak, sizin için en doğru program ve öğretmenleri seçebilecek ve böylelikle potansiyelinizi sonuna kadar kullanma şansı yakalamış olacaksınız.

İspanya’da ve Güney Amerika’da 11 ülkede, 30 farklı şehirde okulları bulunan don Quijote Dil Okulları öğrencilerine şehir değiştirme olanağı da sağlıyor. Her yıl 85 farklı ülkeden 25.000 öğrenciyi ağırlayan bu okullarda, farklı ülkelerden gelen pek çok yeni arkadaş edinme fırsatı bulacak ve hayatınızın en güzel zamanlarını geçireceksiniz.

Don Quijote’da öğrenciler yazılı ve sözlü bir sınava tabii tutulduktan sonra yeterliliklerine göre 6 farklı seviyeye ayrılırlar. Her seviyeye uygun materyaller ve öğretim teknikleri ile öğrencilerin sağlıklı bir gelişim göstermesi hedeflenir. Derslerden sonra yapılan aktiviteler ile öğrenciler hem çevrelerine hem de İspanyol kültürüne adapte edilmeye çalışılır. Böylelikle öğrenciler derste öğrendikleri bilgileri günlük hayatta kullanma fırsatına sahip olurlar. Dersler 3-8 kişilik sınıflarda işlenir. Kurs bitimi her öğrenciye bir yeterlilik sertifikası verilir.

Eğer siz de arkadaş canlısı, profesyonel, güvenilir ve hoşgörülü bir ortamda İspanyolca öğrenmek, İspanyol kültürünü tanımak ve Hispanik dünyanın en güzel şehirlerinde yaşamak istiyorsanız; don Quijote tam size göre!

KONAKLAMA

 • Aile Yanı

 İspanyol bir ailenin yanında konaklayacağınız bu konaklama tipinde isteğinize göre kahvaltı, kahvaltı ve akşam yemeği ya da 3 öğün yemek konaklamanıza eklenecektir.

 • Özel Apartman

Şehir merkezinde bulunan bu apartmanlar tam teçhizatlıdır. Özel mutfak ve banyolulardır.

 • Öğrenci Yurdu

Tek kişilik, iki kişilik ya da üç kişilik odalarda konaklayabileceğiniz öğrenci yurtları okula çok yakın bir konumda olup çamaşır odası, TV odası, çalışma ve dinlenme odaları gibi pek çok olanağa sahiptir. Ortak kullanımlı mutfaklar ve yemek satın alabileceğiniz kafeteryalar da bulunmaktadır.

 •  Paylaşımlı Öğrenci Apartmanları

4 ya da 5 öğrenciyle bir apartman dairesini paylaştığınız bu konaklama şeklinde ihtiyaç duyabileceğiniz her şey bulunmaktadır.

ÖĞRETİM PROGRAMLARI

 • Intensive Spanish: 20 grup dersi + 5 kültürel ders/maksimum 8 kişilik sınıflar/Pazartesiden Cumaya
 • Super Intensive Spanish: 30 grup dersi + 5 kültürel ders/maksimum 8 kişilik sınıflar/Pazartesiden Cumaya
 • Spanish Conversation: 10 grup dersi + 5 kültürel ders/Pazartesiden Cumaya/İletişim becerilerini geliştirme amaçlı(konuşma, dinleme, yazma)
 • Business Spanish: Haftada 10 ders
 • DELE / Chamber of Commerce Sınav Hazırlık kursları
 • Personalized Programs
 • Internship Programme: 4 haftalık yoğun eğitim programı + 8 hafta ödemesiz staj
 • History, Art or Literature: B1 seviye İspanyolca/Haftada 10 ders Tarih, Sanat ve Edebiyat dersleri

AKTİVİTELER

Bir dili öğrenmek sadece gramer ve hafızadan ibaret değildir. Sözlü iletişimde olduğu kadar beden dilinde de uzmanlaşabilmeniz için o dilin konuşulduğu coğrafyanın kültürünü anlamanız gerekir. Bunu başarabilmek adına, don Quijote öğrencilerine teorik ve pratik pek çok kültürel kurs ve atölye sunmaktadır.

Bu kültürel derslerin içeriği yazma, film izleme, tartışma, dans etme ya da şarkı söyleme olabilir.

Aynı zamanda çevre illere ve turistik yerlere hafta sonu gezileri düzenlenmektedir. Ayrıca öğrenciler ve yerli halk arasında “intercambios” denilen konuşma buluşmaları gerçekleştirilmektedir.

Kültürel aktiviteler ve geziler:

 • Şehir turu
 • Tapas turu
 • Kültürel atölyeler
 • Filmler
 • Şarkı söyleme dersleri
 • Dans dersleri
 • Hafta sonu gezileri
 • Intercambios

DON QUIJOTE 2020 FİYATLAR

İhtiyacınıza uygun kurs programları ve paket fiyatları için lütfen bizi 0212 270 64 18 – 19 numaralarından arayınız ya da form doldurunuz.