HABERLER

İngilizce için İrlanda Neden Avantajlı?

Vize kolaylığı: İrlanda Türk öğrenciler için yeni ve avantajlı  bir destinasyon çünkü Nisan 2013 ‘ten beri İrlanda Hükümetinin Türk öğrencilere uyguladığı bir pilot program var ve artık öğrenci veya yönetici statüsündeki adaylara çok kısa sürede vize çıkabiliyor. Ocak 2016'da yayınlanan ek kararlara göre, 32 haftaya kadar yapılan başvurular, şartlara uygun olarak değerlendirilen ve vize verilen kişiler bu 32 haftanın bir kısmını, haftada 20 saat çalışarak harçlık çıkarmaları artık mümkün.

Türkiye özel fiyatları: İrlanda'daki bir çok okul Türkiye özel fiyatları ile avantajlı eğitim olanağı sunuyor.

Bunun yanı sıra, İngilizce konuşulan bir ülkede lisan eğitimi almak büyük bir avantaj.

İrlanda'da konuşulan İngilizce aksanı:  yumuşak bir aksan; kanımızca, gerçek İrlanda İngilizcesinin aksanı dünyadaki en yumuşak İngilizce aksanıdır. Özellikle okul ortamında, okul gezilerinde ve sosyal aktiviteler sırasında bulunacağınız ortamlarda, yanında kalacağınız ailelerde konuşulan İngilizceyi anlama konusunda yaşayacağı sıkıntı İngiltere’dekinden farklı değildir. Açıkçası, İrlanda aksanı biraz korkutan bir önyargıyla lanse edilmiştir ama kırsal bölgeler haricinde aksan sıkıntısı yaşanmaz.

“ Gerçek İrlanda aksanını dinlemek isterseniz lütfen şu sitedeki videoyu izleyin:”

http://mei.ie/index.php?option=com_content&view=article&id=14&Itemid=26

Öğretim kalitesi: İrlanda’da çalıştığımız okulların tamamında sunulan öğretim kalitesi, en yüksek standartlar dahilinde her yaştan ihtiyaca çözüm olabilecek niteliktedir, okullarımız İrlanda Hükümeti Dış İşleri Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan olan MEI kurumu (Marketing English in Ireland) tarafından akreditedir ve İrlanda Hükümeti’nin pilot uygulaması kapsamında, vize kolaylığı sadece bu kurum okullarına verilmektedir.

Okulların kalitesi: Çalıştığımız okulların tümü MEI akredite okullardır. Okulların hepsi mEI tarafından eğitim garantilidir.

MEDA Eğitim olarak okullarımızı her sene, senede bir veya iki kez ziyaret ediyoruz. Senede bazen 1-1,5 ayı bulan ziyaretlerimizde okullarımızdaki farklı sınıfların intermediate, upper-intermediate, advanced, business, fluency, exam classes v.b.. gibi derslerine katılıyor, öğretim metotları, kullanılan ders materyalleri, öğretmenlerin aksanları, okul personelinin öğrencilere yaklaşımı, sınıf ortamı, genel olarak okul ortamı, her sınıfta bulunan öğrencilerin uyruklarına göre dağılımları, konaklama, gezi, sosyal aktivite ve kültürel gezi organizasyonlarının içeriği gibi konuları yakından takip ediyoruz. İrlanda’ya gönderdiğimiz her öğrenci çok memnun olarak dönüyor.

Konaklama:  Yurt olsun, aile yanı olsun yorumumuz: Çok iyi!

İrlanda’nın aile yapısı bize çok benziyor, birbirlerine bağlı, güler yüzlü ve misafirperver bir yapı söz konusu. Yetişkin kurslarımızda ve Junior Yaz kamplarında aile yanı konaklama seçeneğinde okullarımızın çalıştığı aileler hakkında geri dönüşler her zaman çok olumlu. Öğrencilerin en ufak problemlerinde yardımcı olmaya çalışıyorlar, çözüm üretiyorlar. İrlandalılar genel olarak yardımseverdir  ve sohbeti çok severler; sokakta elinizde harita varsa ve mavi gözlü değilseniz, en fazla 5-10 dakika içinde siz hiçbir istekte bulunmadan, “ need help? ” (yardıma ihtiyacınız var mıydı?) sorularıyla karşılaşmanız neredeyse garanti.

Doğa ve Okyanus: Okyanus kıyısında olmanın verdiği vahşi güzellikleri, yemyeşil doğası, siyah kafalı kuzuları, çok çeşitli sosyal ve spor aktiviteleri, müzikleri, dansları, pubları ve gelenekleriyle İrlanda’yı keşfeden herkesin bu ülkeden mutlu ayrılacağına inanıyoruz.  Dikkat ettiyseniz, İrlanda yemeklerine değinmedik ama bunun sebebi kötü olduğunu düşündüğümüzden değil, bizce Türk yemek kültürünün eline su dökemez de ondan !

Kısaca, genel olarak artı ve eksileri değerlendirdiğimizde, dil eğitimine yerleştirme yaptığımız ülkeler arasında İrlanda’yı biz en üst sıraya koyuyoruz.

İrlanda hakkında linkler:

www.discoverireland.com   

www.discoverireland.ie